Юрій Вілкул: До Дня Чорнобильської трагедії 1362 криворіжці отримають матеріальну допомогу від міста

26 квітня у день 36-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Кривому Розі пройшли загальноміські урочистості.

В. о. міського голови Юрій Вілкул, представники громадських організацій, родини чорнобильців поклали квіти до пам’ятника на честь героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, що у Меморіальному комплексі.

Навіть в умовах воєнного стану у Кривому Розі не скорочено жодної муніципальної виплати. У рамках найбільшої в Україні міської програми соцзахисту криворіжців з міського бюджету з початку року вже виділено 87,4 млн грн на соціальну підтримку мешканців. З особливою турботою місто турбується про чорнобильців.

Юрій Вілкул зазначив: «36 років минуло з трагічної дати, коли вибухнув Чорнобиль. Криворіжці поїхали на відновлення Чорнобильської АЕС, разом з іншими ліквідаторами наші земляки захистили не лише Україну, а й увесь світ від катастрофи! Ми пам’ятаємо про їх подвиг! Наше місто підтримує всіх без винятку своїх героїв. Діє муніципальна програма підтримки криворіжців пільгових категорій, в тому числі чорнобильців. На передодні роковин Чорнобильської трагедії 1362 криворіжці отримали матеріальну допомогу від міста. Хочу відзначити, що тільки у Кривому Розі ліквідаторам також виплачується відшкодування вартості проїзду автомобільним або залізничним транспортом. Ми й надалі, не зважаючи на складну ситуацію в країні, будемо турбуватися про своїх земляків».

Наталія Воробей, голова Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів Криворізького об’єднання ліквідаторів та їх родин «Чорнобиль-86» сказала «Кожний ліквідатор зробив неможливе - захистив нас своїми руками від «мирного» атому, віддав своє здоров’я та життя. У нас в організації більше 70 чоловік. Це – вдови, діти, ліквідатори аварії на ЧАЕС. Ми всі допомагаємо один одному і також щиро вдячні за підтримку. Особливо це важливо для нас зараз, коли йде війна».

У рамках реалізації міської Програми соцзахисту до Дня Чорнобильської трагедії прийнято рішення про виплату допомоги 450 ліквідаторам з інвалідністю, 91 постраждалому унаслідок катастрофи на ЧАЕС, 609 вдовам померлих ліквідаторів та 312 дітям, які мають чорнобильський статус.