Ю. Вілкул: Навіть у дуже важких умовах Кривий Ріг продовжує реалізацію міської соціальної програми. В травні ще майже 2500 криворіжців отримають допомогу з міського бюджету, з них майже 800 – воїни та ветерани


Незважаючи на важку економічну ситуацію в країні, значне недоотримання з об'єктивних причин доходів бюджету, суттєві витрати на підтримку військових, що обороняють місто, на травневому засіданні виконкому міськради підтримані всі рішення соціального спрямування. В умовах воєнного стану особлива увага - учасникам бойових дій на сході України, рідним загиблих наслідок російської агресії бійців; дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Юрій Вілкул, в. о. міського голови Кривого Рогу, заступник голови Ради оборони міста сказав: «Для міської влади на першому місці завжди турбота про людей. Й у ці часи випробувань, ми намагаємося підтримати тих, кому особливо потрібна допомога. В умовах воєнного стану особлива увага приділена сім’ям загиблих воїнів. Боронячи місто від російської агресії, захищаючи нашу країну, на жаль, гинуть наші криворіжці, родинам загиблих надається матеріальна допомога від міста. Також ми надаємо допомогу учасникам бойових дій, які отримали статус при виконанні військових обов’язків. Незважаючи на велике навантаження на міський бюджет через війну, мсто підтримує й найбільш соціально незахищені категорії городян».

Сім’ям військових, які загинули захищаючи країну від окупантів, крім допомоги, передбаченої державою, місто надає підтримку на поховання (20 тис грн), а також міською соцпрограмою передбачені виплати рідним по 100 тис. грн. які вони отримають після офіційно встановленого статусу. В рамка комплексної Програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС на сході України та членів їх сімей, яка діє в Кривому Розі вже 9 рік, учасники бойових дій щорічно отримають одноразову виплату з міського бюджету – 5 тис. грн та щомісяця пільги на комунальні послуги – 50%.

У травні з міського бюджету отримають допомогу 560 учасників бойових дій на сході України (з початку року її вже одержали 2129 воїнів), 233 воїна-інтернаціоналіста (таку допомогу у цьому році отримали вже 704 криворіжця). Також з початку року 276 ветеранів-учасникам бойових дій Другої світової війни отримали допомогу міста.

Інеса Благун, директорка департаменту соціальної політики, наголосила:
«Хочу наголосити – є затримка з проплатами по Держказначейству, йде війна й ситуація зрозуміла. Але це не означає, що хоч би одну Програму виплат скорочено. Щойно заходять гроші - вони одразу прямують отримувачам.

Соціальну допомогу з міського бюджету у травні отримають ще майже 2500 криворіжців. Загальна сума виплат складатиме 11,7 млн грн. До Дня вшанування учасників АТО на сході України одноразову допомогу отримають понад 450 осіб, це і військовослужбовців, які отримали інвалідність внаслідок війни, а також діти, батьки, дружини загиблих воїнів в ході проведення АТО/ООС. Також продовжується виплата допомоги дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Допомогу отримають 32 дитини з відповідним статусом. З початку року її вже отримали 105 дітей».

Крім того, з міського бюджету надійде допомога 226 дітям з інвалідністю та онкохворим дітям. З початку року допомогу у розмірі 10 тис. грн отримали 800 дітей. Також з початку року вже 133 дитини, які хворі на цукровий діабет, отримали допомогу.