У Польщі буде представлено потенціал Кривого Рогу для розвитку промислового туризму

15 березня 2013 року у приміщенні міськвиконкому відбулося засідання координаційної ради з питання реалізації Програми розвитку промислового туризму у місті Кривому Розі на 2013-2015 роки. Директор Інституту розвитку міста Нагорний Андрій, працівники відділу промислового туризму (цього ж підприємства) Пацюк Вікторія та Казаков Володимир презентували останні досягнення у реалізації вищевказаної Програми.

Однією з найприємніших новин стало успішне налагодження зв’язків з європейськими організаціями. Як результат, Інститут розвитку міста отримав запрошення на міжнародну конференцію та ярмарку у Польщу з питань розвитку промислового туризму, яка відбудеться у місті Забже наприкінці травня 2013 року. 

З неприхованою гордістю Нагорний Андрій зачитав фрагмент листа, в якому був високо оцінений потенціал нашого міста та України в цілому для розвитку промислового туризму: «Проглянувши досьє Кривого Рогу, його активну промисловість та індустріальну спадщину, ми вважаємо це надбання вражаючим для розвитку індустріального туризму…Здається, що Україна може бути головним експонентом на ярмарці…. ».

Не менш важливим досягненням є розробка сайту «Промисловий туризм у Криворізькому регіоні», який найближчим часом з’явиться в мережі Інтернет і буде сприяти поширенню інформації про Кривий Ріг як центру промислового туризму.

Відповідно до Програми відбувається реалізація наступних заходів:

- робота над інвентаризацією та складанням остаточного міського реєстру індустріально-туристичних об’єктів;

- вивчення цільової аудиторії для складання туристично-екскурсійних маршрутів, визначення пріоритетних об’єктів промислового туризму;

- підготовка до проведення конкурсів «Кращий індустріальний маршрут», «Краща виробнича екскурсія», «Краща анімаційна програма на індустріальному підприємстві»;

- підготовка документації щодо відкриття спеціальностей з підготовки фахівців туристичної справи на базі Криворізького національного університету;

- підготовка до проведення форуму з питань індустріального туризму;

- розробка туристичних карт і путівників;

- вирішення питання забезпечення безпеки туристів під час руху екскурсійними маршрутами та при огляді об’єктів.

Окрім заходів, передбачених Програмою, прийнято рішення розпочати проведення екскурсій по апробованим маршрутам. Нагадаємо, перша така екскурсія відбулася 12 березня 2013 року, об’єктом відвідування стала територія дореволюційного гданцівського рудника (детальну інформацію можна проглянути тут).

Отож, як бачимо, реалізація Програми йде повним ходом, передбачені заходи втілюються у життя, а значить у недалекому майбутньому Кривий Ріг буде знаний не лише як «залізне серце України», а й центр промислового туризму.