Чим корисне гендерне бюджетування для міста? Про це і не тільки на тренінгу по гендерному бюджетуванню в рамках Проекту РЕОП

5 квітня 2013 року в селищі Пісчанка Новомосковського району в рамках Проекту «Розбудова спроможності обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» відбувся тренінг по гендерному бюджетуванню, в якому прийняли участь директор КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Нагорний Андрій, спеціалісти фінансових та економічних управлінь міст та областей-партнерів Проекту, а також представники НАДУ та її регіональних інститутів.

Гендерне бюджетування має важливе значення, адже потреби жінок та чоловіків повинні бути рівно представлені в статтях бюджету після розподілу державних ресурсів, тобто гендерна складова має бути включена у процес формування бюджету. Таке переструктурування доходів і витрат робить бюджет ефективним, справедливим та прозорим. Гендерний бюджет сприяє підвищенню якості послуг для населення, підвищенню темпів економічного розвитку, а також ефективному використанню ресурсів.

Як застосовувати гендерне бюджетування в Україні розповіла Ольга Романюк, старший консультант з бюджету та гендерних питань, Проект РЕОП. На початку тренінгу Лариса Магдюк, консультант з питань ґендерної рівності Посольства Канади в Україні, ознайомила присутніх з підходами Канадського агентства міжнародного розвитку щодо інтеграції ґендерних питань в діяльність проектів технічної допомоги; підкреслила важливість аналізу особливих потреб жінок і чоловіків для забезпечення рівнозначних результатів.

Нагадаємо, що згідно з опублікованим рейтингом рівноправності статей, який складав Всесвітній економічний форум, Україна посіла 64-е місце зі 135 країн. Зокрема, за рівнем участі жінок у політичному житті країна посіла 119-е місце, за рівнем доступу до охорони здоров'я — 34-е, за рівністю можливостей чоловіків та жінок у питаннях працевлаштування та кар'єри країна посіла — 34-е місце, за освітою — 22-е.

Наступний тренінг з гендерного бюджетування в рамках Проекту РЕОП призначено на листопад 2013 року.