Підтримай велорух у місті!

Не зважаючи на стрімкий розвиток транспортних засобів протягом останніх десятиліть, появу швидкісних суперкарів, електромобілів, потягів і т.д., все більше й більше жителів планети віддають перевагу двоколесному другу, знайомому кожному з дитинства, - велосипеду. Статистика вражає цифрами: сьогодні у світі налічується понад мільярд велосипедів, в Західній Європі ними активно користуються 115 мільйонів чоловік, а Данія та Нідерланди стали «найвелосипеднішими» країнами.


Стійка та екологічно дружня мобільність є невід’ємною складовою розвитку більшості розвинутих країн світу. Кривий Ріг не залишився осторонь такої модної та ефективної світової тенденції. Інститутом розвитку міста Кривого Рогу у співпраці із громадськими організаціями міста «Велокривбас» та  «Команда Адреналін» було розроблено проект Програми розвитку велоінфраструктури у місті Кривому Розі на 2013-2015 роки, яка стане інтегральною частиною загальноміських проектів транспортної системи міста, буде доповнювати їхню логіку та забезпечувати комфорт та зручність пересування на велосипеді дорогами міста.


Чому розвиток саме велоінфраструктури? Відповідь цілком обгрунтована, адже велосипед не забруднює навколишнє середовище, не потребує значних коштів на утримання (на відміну від авто), не створює заторів на дорогах, а також є ефективним способом покращення здоров’я та самопочуття. До того ж, побудова сучасної вело інфраструктури буде сприяти зменшенню інтенсивності авторуху на міських дорогах загального призначення, скороченню нелегітимного паркування автомобілів на тротуарах,  а також зменшенню шумового рівня у місті та забруднення повітря. Сучасна вело інфраструктура сприятиме покращанню здоров’я мешканців завдяки залученню їх до активного способу життя.


Найближчим часом активістами громадських велоорганізацій міста будуть організовані наступні заходи:

 

Міні-даунхіл (miniDH, швидкісний спуск), ГО «Велокривбас»

1-й етап – район селища Чорногірка (поблизу вул. Тельмана)

21.04.2013

Загальноміський велопробіг на честь Дня перемоги, ГО «Команда Адреналін»

Рух назустріч один одному двох вело фронтів: південного з пл. Визволення та північного  з вул. Сірко. Зустріч на греблі КРЕС, вітання ветеранів, покладання квітів, польова кухня, виступ творчих колективів.

09.05.2013

(дата буде додатково узгоджена)

 

Квест Райд, ГО «Команда Адреналін»

Інтерактивна пригодницька командна гра для велосипедистів в нічний час. Аналог гри «Нічний дозор»

11-12.05.2013

Всеукраїнський велодень, ГО «Велокривбас»

Велопробіг вулицями міста

18.05.2013

Парад велосипедистів на День міста Кривого Рогу, ГО «Команда Адреналін»

Пробіг по просп. Карла Маркса і на стадіоні «Металург»

25.05.2013


 

Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до цих акцій та стати прихильниками велоруху у місті!