Представники проекту РЕОП презентували рекомендації щодо покращення демографічної ситуації в місті та результати кластерного аналізу економіки Кривого Рогу

16 квітня у приміщенні міськвиконкому відбулося спільне засідання комітету з управління впровадженням Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу до 2015 року, проектів «Місцевий економічний розвиток України » (МЕРМ) та «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП).

Пол Дарбі, директор проекту РЕОП, акцентував увагу на необхідності врахування показників розробленого в межах проекту демографічного прогнозу під час прийняття стратегічних рішень на рівні міста. Важливість здійснення даного прогнозу полягає в можливості передбачення і планування соціально-економічних процесів взагалі, до яких належать: виробництво та споживання товарів і послуг, розбудова житла і соціальної інфраструктури, системи охорони здоров’я та освіти. Результати прогнозу дають змогу проводити довгострокові оцінки робочої сили в Кривому Розі, які стануть основою для визначення обсягів виробництва у майбутньому та довгострокового бюджетного прогнозу.

Яка ж демографічна ситуація в Кривому Розі?

Спостерігається наслідування європейської та пострадянської тенденцій демографічних змін:
 – старіння населення та зменшення природного приросту, незважаючи на збільшення тривалості життя;
-    брак молодого дорослого населення та більша різниця між тривалістю життя чоловіків і жінок.

Наслідки, спричинені низькими коефіцієнтами народжуваності у 1990-х та на початку 2000-х років, відчуватимуться протягом наступних 20-ти років, коли люди, народжені в цей період, почнуть працювати та народжувати дітей. Незважаючи на зростання сумарного коефіцієнта народжуваності, кількість новонароджених буде меншою через брак жінок дітородного віку. Крім того, старіння населення призведе до соціального та бюджетного навантаження на зайняту частину населення, оскільки їй доведеться утримувати більшу кількість непрацездатних. Дані демографічного прогнозу та рекомендацій щодо покращення демографічної ситуації будуть враховані у «Стратегічному плані розвитку м. Кривий Ріг до 2015 року», який передбачає поступове зменшення системних ризиків, обмежень та загроз, активний розвиток інноваційної діяльності як основи модернізації економіки, розвиток нових передових форм територіальної організації виробництва для збільшення продуктивної зайнятості населення, зменшення прихованого та зареєстрованого безробіття, підвищення рівня життя мешканців міста.

Наталія Левчук (провідний науковий співробітник, Інститут демографічних та соціальних досліджень НАН України) презентувала рекомендації щодо покращення демографічної ситуації у місті за наступними напрямками:
-    підтримка сімї та народжуваності;
-    охорона здоров’я;
-    регулювання міграційних процесів.

Наступним питанням був  розгляд кластерного аналізу міста. Максим Борода, консультант з аналізу даних та прогнозування (Проект РЕОП), надав інформацію щодо аналізу основних перспективних кластерів економіки Кривого Рогу: машинобудування, транспорт та логістика, будівництво та будматеріали, ІТ-послуги. Були запропоновані відповідні рекомендації з розвитку кожного кластеру та покращення економічної ситуації у місті.