Хочеш жити у чистому місті – прибери його!

Саме з таким настроєм представники Інституту розвитку міста вийшли 20 квітня 2013 року на прибирання території у Центрально-міському районі.

Нагадаємо, що ІРМ приєднався до міжнародного соціального проекту «Let's Do It!», мета якого – звільнити землю від сміття власними зусиллями. На сьогодні проект налічує близько 7 млн учасників у 96 країнах.

В Україні 20 квітня близько 100 тис. (!) волонтерів у 250 населених пунктах прибирали країну.

Дуже приємно, що ми знайшли однодумців у справі звільнення нашого міста від сміття і разом зі студентами КНУ, ККХТ та працівниками магазину «Watson» зробили чистим один з унікальних з точки зору індустріальної спадщини об’єкт – колишній рудопідйомник рудника Акціонерного Товариства Криворізьких Залізних Руд Червоного Пласта.

Ми всі завжди піклуємося про свій охайний зовнішній вигляд, старанно прибираємо свої квартири чи домівки, але коли на вулиці потрібно підняти випадково упущений папірець чи елементарно не кидати недопалок додолу,  мало хто на це зважується. Чому так? Адже наше місто – наша домівка, ми його господарі і саме наше завдання зберігати його у чистоті та порядку. Наївно думати, що хтось за нас буде виконувати цю роботу. Можна звичайно ж звинувачувати владу, складні часи, байдужу молодь і т.д., але якщо проглянути приклади європейських міст, що сяють чистотою, то, на наш превеликий подив, запорука цієї чистоти криється у свідомості жителів. Як банально б це не звучало, але «чисто не там, де метуть, а там, де не смітять».

Сподіваємося, що рівень нашої екологічної свідомості буде зростати і проект «Let's Do It!» доводить, що цей процес вже відбувається, адже за 3 роки дії проекту в Україні кількість учасників збільшилася з 22 тис. до 100 тис.

Ми закликаємо криворіжців бережливо ставитися до нашого рідного міста і пам’ятати, що чистим його можемо зробити саме ми!