29 квітня в Інституті розвитку міста відбувся тренінг "Методи виховання та атмосфера в сім’ї"

Тема виховання дітей та відносин поколінь завжди була актуальною, адже щаслива родина – це здорові, добре виховані діти та врівноважені стосунки батьків. Кожна жінка прагне злагоди у домі та взаєморозуміння, кожній властиве бажання бути щасливою та  стати взірцем і кращим другом для власної доньки/сина.

Саме такі представниці прекрасної статі (більше 30 осіб), зацікавлені в отриманні нових знань та  вдосконаленні своїх здібностей у вихованні дітей,  зібралися в ІРМ 29 квітня на тренінгу -  "Методи виховання та атмосфера в сім’ї ".

Запрошений експерт Горшкова Оксана Георгіївна - практичний психолог, спеціаліст у сфері взаємовідносин між батьками та дітьми, запропонувала досить змістовну і насичену програму тренінгу, охопивши такі аспекти даної сфери:

- усвідомлення власного стилю виховання;
- подолання звичних стилів реагування, розширення поведінкового репертуару у вихованні дітей;
- ознайомлення з механізмами несвідомого взаємовпливу  між батькми та дітьми;
- способи найбільш ефективного використання свого унікального досвіду виховання.

Тренінг проходив у доброзичливій, дружній атмосфері у форматі спілкування «між нами дівчатами». Кожна учасниця мала змогу висловити свою думку, поділитися болючими проблемами, що виникають у процесі взаємодії з дітьми. Приємно, що учасницями тренінгу були не лише жінки- матусі, а й молоді дівчата, які лише планують у майбутньому відчути радість материнства, що свідчить про високий рівень самосвідомості молодого покоління, а це, як відомо, запорука здорового  суспільства.

Тренінг тривав близько 3 годин, не зважаючи на досить пізній час проведення (з 17.30), і залишив безліч вражень для кожної учасниці:

Галина: «Дякую за цікавий тренінг, отримали задоволення від спілкування з психологом та учасницями заходу. Хотілося б частіше відвідувати такі тренінги та обговорювати питання виховання власних дітей».

Олена: «Тренінг загалом сподобався, ще б хотілось прийняти участь у тренінгах, що стосуються відносин чоловіка та жінки».

Альона: «Було корисно дізнатися механізми взаємодії дитини та батьків, а також усвідомити важливість відчуття приналежності кожної людини до будь-якої соціальної групи».

Людмила: «Не жалкую витраченого на тренінг часу, було цікаво почути думки жінок щодо виховання дітей. Отримала приємні враження від участі в тренігових вправах, дізналася нові моменти у сфері виховання, що відповідають моїм власним переконаннями».

Юлія: «Проводити тренінг – це завжди важко. Висловлюю велику подяку за терпіння та цікаві вправи. Як вчитель, отримала неординарні завдання для учнів та їх батьків, як мама – побачила свої «+» «-» у вихованні доньки».

Запрошений експерт Горшкова Оксана Георгіївна: «Кількість присутніх на майстер-класі  показала, що тема дитячо-батьківських відносин є актуальна та хвилює не тільки жінок-вчителів (за професійною ознакою), а й жінок-матерів (за життєвим покликанням). Адже бажання кожної жінки, мами - зрозуміти та підтримати дитину, навчити бути щасливою та доброзичливою до навколишнього світу. Саме тому я вважаю, що тренінгова  форма роботи допоможе “зрозуміти себе та свої вчинки” у взаємовідносинах з дитиною, оволодіти навичками ефективного спілкування, успішно (а головне, разом) долати  проблеми, що виникають на життєвому шляху кожної людини.»