Перспективи участі України у процесах лібералізації міжнародної торгівлі

29 травня 2013 року у приміщенні Криворізького представництва Торгово-промислової палати відбувся семінар на тему «Лібералізація торговельного режиму України: Нові можливості та виклики для розвитку експортного потенціалу підприємств», на якому були присутні представники структурних підрозділів виконкому міської ради, спеціалісти КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» та представники бізнесу всіх рівнів.

Організатором семінару виступив проект ПРООН «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі в Україні» спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України.

Даний проект «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі в Україні» є компонентом регіонального проекту ПРООН з допомоги в інтересах розвитку торгівлі «Розширена Європа: Допомога в інтересах розвитку торгівлі для Центральної Азії, південного Кавказу та Західних держав СНД», що фінансується у рамках «Ініціативи Фінляндії щодо розширеної Європи».

Проект має на меті сприяти реалізації реформ у галузі міжнародної торгівлі, спрямованих на подолання бідності та підвищенню спроможності заінтересованих сторін у галузі міжнародної торгівлі на національному та місцевому рівнях. Проект сприяє розвитку міжнародної торгівлі шляхом підтримки процесу розроблення стратегічних документів у галузі торгівлі, оптимізації інституційних механізмів та надання технічної підтримки малим і середнім підприємствам для розвитку експортного потенціалу.

На семінарі особливу увагу було приділено таким питанням:

- основні положення, здобутки та ризики від запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ЗВТ);

- Митний союз: Росія, Казахстан та Білорусь. Перспективи торгівлі між Україною та Митним Союзом;

- інші угоди про вільну торгівлю, переговори щодо яких тривають або щойно розпочаті Україною;

- як і з чого розпочати експортну діяльність? Привабливість міжнародних ринків для підприємств.

- використання інструментів СОТ для захисту та просування інтересів українського бізнесу на внутрішньому та зовнішніх ринках.


В ході тренінгу, всі учасники мали змогу отримати кваліфіковані відповіді на поставлені питання.

image