ПРАЦІВНИКИ ІНСТИТУТУ ВИВЧАЮТЬ ДОСВІД ПОЛЬЩІ У РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ТУРИЗМУ

З 20 по 28 травня 2013 року працівники КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» з офіційним робочим візитом відвідали польське місто Забже. До складу делегації входили Нагорний Андрій Ігорович (директор Інституту), Пацюк Вікторія Сергіївна (керівник відділу промислового туризму Інституту), Казаков Володимир Леонідович (інженер-аналітик відділу промислового туризму Інституту).

Метою поїздки була участь у 10-й ювілейній Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій проблемі використання індустріальної спадщини в культурному туризмі. У конференції взяли участь понад 100 учасників і гостей з країн Європи та Світу, де активно розвивається промисловий туризм – Німеччини, Іспанії, Польщі, Чехії, Франції, Словаччини, Бельгії, Італії, Туреччини, Перу.

Свої доповіді на форумі висвітили як представники управлінського апарату, так і ціла низка експертів туристичної сфери. Зокрема з привітальне слово взяла мер міста Забже Малгожата Манька-Шулік, також з промовами виступили Директор Департаменту туризму Міністерства спорту та туризму Польщі Марія Напіорковська, Віцемаршал Сілезького воєводства Олександра Гаєвська, заступник директора Європейського відділення Всесвітньої туристичної організації Крістофер Імбсен, Генеральний Президент Міжнародного Комітету з консервації та охорони індустріальної спадщини Еусебіо Касанелліс, Президент Польського туристичного дому Павло Невядомський, Віце-директор Всепольського департаменту Польської туристичної організації Яцек Яновський, Генеральний директор Центру гірничої історії, мер німецького міста Ессен Рудольф Джелінек, професори польських університетів, працівники польських туристичних організацій. На конференції були висвітлені новітні тенденції у розвитку промислового туризму та представлений досвід залучення об’єктів індустріальної спадщини європейських країн до туризму. Особливо важливою стала інформація щодо реконструкції та реставрації об’єктів промисловості до туристичної діяльності в країнах колишнього соціалістичного табору, де існувала подібна до нашої країни економічна система з регульованою економікою у минулому.

В процесі роботи наукової конференції працівниками Інституту проведений ряд зустрічей з провідними європейськими фахівцями в галузі промислового туризму та вивчення індустріальної спадщини. Переговори йшлися щодо співпраці в області вивчення об’єктів індустріальної спадщини, досвіду їх залучення до туристичної справи, налагодження наукових і ділових контактів з Інститутом.

Особливо цінним став досвід участі на конференції з огляду на те, що в 10-12 жовтня на базі КП «Інститут розвитку м. Кривого Рогу» буде проведено І Міжнародний науково-практичний форум «Промисловий туризм: реалії та перспективи».

Третій день перебування в м. Забже відзначився продовженням наукової конференції, вироблення і прийняття резолюції, відкриття 5-ї Міжнародної туристичної виставки. На виставці було представлено близько 70 експозицій з 13 країн (Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Словаччини, Чехії, Великої Британії, Бельгії, США, Перу, Туреччини, Ізраїлю, України). Переважна більшість учасників, що репрезентували свої туристичні регіони використовували в якості інформаційних матеріалів різного роду буклети, які були як у вигляді окремих листівок, книжної продукції та карт. Також були представлені банери різних масштабів.

Задля презентації туристичного потенціалу міста Кривого Рогу працівникам відділу промислового туризму було розроблено чотири типи тематичних буклетів: «Кривий Ріг – столиця індустріального туризму України» (відображена комплексна інформація про місто), «Індустріальна спадщина Криворіжжя», «Гірничопромислові ландшафти Кривого Рогу», «Сім індустріальних чудес Кривого Рогу», а також підготовлено два банери (див. фото).

Таким чином, набутий досвід має для нас важливе організаційно-методичне значення і надає можливість яскраво та ефективно представляти туристичний продукт нашого міста на внутрішньому та зовнішньому ринках. У ході відрядження вдалося налагодити контакти з місцевою владою м. Забже та провідними туристичними організаціями Польщі щодо перспектив співробітництва в галузі промислового туризму. Отримана нова інформація щодо новітніх тенденцій у розвитку промислового туризму в європейських країнах (Франція, Польща, Словаччина, Німеччина, Чехія, Бельгія).

DSCN4391

DSCN4764