Екскурсія північною частиною міста

6 червня працівниками відділу промислового туризму було проведено оглядову апробаційну екскурсію північною промисловою частиною міста. Метою даної екскурсії було не лише показати найцікавіші промислові об’єкти міста, а й оцінити їх рівень придатності для відвідування іноземцями. Особливу увагу під час екскурсії було акцентовано на виявленні засмічених територій задля їх подальшого прибирання.

Група екскурсантів, супроводжувана Казаковим Володимиром Леонідовичем, розпочала маршрут від пам’ятника Козаку Рогу. Першою точкою огляду був вхідний портал Саксаганського тунелю. Місце цікаве тим, що тут річка Саксагань штучно вводиться під землю на глибину 65 м. Протяжність підземного тунелю, по якому протікає річка, становить 5,2 км, більшою своєю частиною  проходячи під вулицею Іллічівська. Цей тунель є унікальною гідротехнічною спорудою, аналогів якій немає в Україні.Далі група продовжила рух у північному напрямі, проїжджаючи поблизу основних шахт нашого міста «Гігант Глибока», «Саксагань», «Артем 1», «Родіна», «Жовтнева», «Ювілейна», «Гвардійська». У процесі руху була дана коротка характеристика кожної шахти.


Було зроблено заїзд на Петровський відвал, з якого відкривається одна з найкращих панорам нашого міста, і куди в подальшому плануються екскурсії для огляду нічного міста.На вулиці Дишинського було оглянуто єдиний у місті двоповерховий житловий будинок, побудований у криворізькому архітектурному стилі, характерною особливістю якого є те, що матеріалом забудови був кварцит та червона цегла.Далі було оглянуто пам’ятник шахтарям, які загинули в 1934 році за трагічних умов.Останнім об’єктом відвідування стали провали поблизу шахти «Орджонікідзе», що утворилися у червні 2010 року. Таких форм рельєфу немає більше ніде в Європі. Даний об’єкт можна двояко розглядати, адже, з одного боку, це територія техногенного лиха, а з іншого – дуже презентабельний та екзотичний для іноземців об’єкт.На зворотньому шляху відвідувачів найбільше вразила інформація про те, що значна ширина вулиці 200-річчя Кривого Рогу обумовлена тим, що тут на випадок військових дій планувалася запасна злітно-посадкова смуга аеродрому.


Всі учасники екскурсії дізналися безліч невідомих для себе фактів про наше рідне місто. Сподіваємося, що незабаром інформацію про нього із захопленням будуть отримувати не лише жителі Кривого Рогу, а й іноземні туристи.