Черговий крок на шляху реалізації промислового туризму у місті

До кінця року запустити 1-2 екскурсійні маршрути в рамках розвитку промислового туризму у Кривому Розі, щоб зацікавити вітчизняних та закордонних туристів - саме таким був головний меседж до фахівців відділу промислового туризму на черговому засіданні міської координаційної ради з питання забезпечення реалізації Програми розвитку промислового туризму у місті Кривому Розі на 2013-2015 роки, яке відбулося 3 липня в Інституті розвитку міста за участі представників структурних підрозділів міськвиконкому, Інституту розвитку міста та підприємств міста.

Збиралися, щоб обговорити:
1 - презентацію логотипу і гасла промислового туризму;
2 - хід взаємодії з промисловими підприємствами міста з питання розвитку індустріального туризму у місті;
3 - презентацію двох туристичних маршрутів індустріальної тематики.

По першому питанню було запропоновано декілька варіантів логотипу у різних кольорових гамах та формах. При розробці дизайнери намагалися відійти від застарілих тенденцій та створити сучасний конкурентоспроможний, привабливий образ, не перевантажений структурними елементами та кольорами, максимально простий і впізнаваний. В результаті обговорення вирішили зупинитися на найбільш оптимальному варіанті логотипу, концепція якого буде доопрацьовуватися.

По другому питанню дійшли домовленості з представниками промислових підприємств міста (ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ВАТ «Суха Балка», Група Метінвест, ін.) про підписання договорів про співпрацю до кінця літа 2013 року.

Довідка: у Німеччині, Великобританії та Польщі щороку тисячі туристів витрачають по 10-30 $ за екскурсію на недіючі об’єкти промисловості; щоб відвідати функціонуючу золото видобувну шахту в Росії (місто Березівськ) їм доведеться витратити 120 $, а на алмазній шахті в Південно-Африканській Республіці 160 $.

Казаков Володимир Леонідович презентував присутнім 2 розроблені екскурсійні маршрути з повною деталізацією часу та об’єктами відвідування. Що ж побачать туристи в Кривому Розі? Безумовні фаворити туру - кар’єр Південного гірничо-збагачувального комбінату, Саксаганський дериваційний тунель, діючі залізорудні шахти «Ювілейна», "Родіна", "Гвардійська", "ім. Леніна", скансен (музей під відкритим небом) гірничої техніки, 3D відеогалерея та Квітковий годинник. Частуватимуть туристів в їдальнях шахт і комбінатів, а завершальним акордом екскурсійного маршруту буде огляд нічного Кривого Рогу з висоти Петрівського та Бурщицького відвалів, коли усе місто наче на долоні виблискує вогнями та примушує затамувати подих від неймовірної величі та краси.

Впевнені, що Програма розвитку промислового туризму у місті буде реалізовуватися згідно плану і вже у цьому році Кривий Ріг налагодить регулярні екскурсійні тури для вітчизняних та іноземних туристів.

Нам справді є чим пишатися, є що запропонувати навіть вибагливому європейському туристу, адже Кривий Ріг має унікальні пам’ятки індустріальної спадщини, аналогів яким немає в Україні і навіть Європі.