Технопарк очима криворізьких ІТ фахівців

Нагадаємо, 11 липня 2013 року відбулося засідання з питання розвитку кластеру «IT послуги» та створення технопарку у Кривому Розі за участі представників влади міста, головних підприємств, навчальних закладів та Інституту розвитку міста. Захід мав певний резонанс серед громадськості, а саме IT спільноти міста.

Так, 24 липня в Інституті розвитку міста відбулася робоча зустріч з членами  Клубу анонімних айтішників у Кривому Розі, які виявили бажання долучитися до (вищезгаданої) дискусії.

Довідка: Клуб анонімних айтішників у Кривому Розі – добровільне об’єднання ІТ – фахівців Кривого Рогу, керівник Пономарьов Сергій. В рамках Клубу організовуються зустрічі задля обміну досвідом, проводяться майстер-класи та доповіді. На сьогодні Клуб налічує близько 460 осіб.

Представники Клубу запропонували своє бачення перспективності розвитку ІТ сектору у місті та Україні взагалі. Згідно тенденціям останніх років, розробників програмного забезпечення у нашій країні з’являється все більше. Причому вони не завжди представлені офіційними компаніями, досить часто це молоді, талановиті програмісти, що працюють в режимі аутсорсингу та віддаленого доступу. Така ситуація пояснюється  складним податковим законодавством України та банально вищим рівнем зарплати в зарубіжних компаніях. Найбільша концентрація ІТ сил спостерігається у Києві (45%), Дніпропетровську, Харкові.

Говорячи про перспективність Кривого Рогу у сфері ІТ, представники Клубу висловили підтримку ідеї створення технопарку, але за умови вирішення ряду проблем:

1)    Якісна підготовка ІТ фахівців. В сучасній системі освіти спостерігається відрив теорії від практики, студенти вивчають технології, які за п’ять років їх навчання у вузі стають морально застарілими, практики на відповідному обладнанні вкрай мало, та й не всі підприємства радо допускають практикантів до роботи на ньому. В результаті, досить часто випускник вузу – теоретик, якому доводиться опановувати ази професії безпосередньо на робочому місці.

Для сучасного конкурентоспроможного ІТ фахівця дуже важливим є знання англійської мови, що спрощує спілкування з потенційними замовниками, відкриває безмежний світовий інформаційний простір та можливості обміну досвідом. Україна у цьому питанні і Кривий Ріг, зокрема, на жаль, пасе задніх, і зовсім невеликий відсоток студентів/фахівців вільно володіють англійською мовою, що звичайно ж знижує їх професійну цінність.

2)    Створення на законодавчому рівні сприятливих умов роботи ІТ організаціям шляхом зниження податків - тенденція, яку можна легко прослідкувати на прикладі західних країн.

3)    Забезпечення попиту на ІТ продукти та вихід на міжнародний ринок, що забезпечить життєздатність та ефективне функціонування майбутнього технопарку.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про:
-    проведення опитування представниками Клубу з метою визначення актуальної кількості ІТ фахівців у місті та їх бачення формату перспективного технопарку у Кривому Розі;
-    врахування пропозицій представників Клубу у розробку концепції технопарку та проведення наступних зустріч з метою її обговорення.

Для визначення концепції розвитку ІТ кластеру у Кривому Розі  та створення технопарку, співпраця з представниками ІТ спільноти міста має важливе значення, адже завдяки врахуванню пропозицій усіх зацікавлених сторін процесу з’являється можливість створити проект, що буде ефективно функціонувати та виведе ІТ сектор міста на якісно вищий рівень.