Знайомство з польським досвідом залучення прямих іноземних інвестицій

27-29 серпня 2013 року у приміщенні Дніпропетровської обласної ради відбувся тренінг «Реалізація польського досвіду із залучення прямих іноземних інвестицій для вибраних регіонів України» за підтримки Польського агентства з інформації та іноземних інвестицій та Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами. У заході взяли участь: представники Дніпропетровського Регіонального Центру з інвестицій та розвитку, Дніпропетровського Інвестиційного Агентства,  Дніпропетровської обласної ради, Інституту розвитку міста Кривого Рогу, а також  міських адміністрацій Дніпропетровська, Павлограда, Нікополя.

Програма триденного тренінгу передбачала знайомство з основними засадами успішного досвіду залучення прямих іноземних інвестицій (ПІІ):

- підготовка бази інвестиційних пропозицій (грінфілд, браунфілд);
- підготовка бази даних  місцевих проектів для співробітництва;
- теоретичні аспекти ПІІ ;
- цілеспрямована промоція інвестиційних пропозицій регіону(ів);
- опис вибіркових індустріальних галузей в контексті можливості інвестиційної привабливості в протиставленні поточній економічній ситуації в Європі;
- практичні аспекти послуг для іноземних інвесторів;
- супровід проектів у сфері обслуговування та проектів аутсорсингу бізнес процесів;
- заходи щодо стимулювання залучення інвестицій у Східній та Центральній Європі, інвестиційні перепони;
- досвід співробітництва Польського агентства з інформації та іноземних інвестицій з Регіонами – Центри регіональної допомоги інвестору, Спеціальні Економічні зони, Місцева влада (місцеві адміністрації) та індустріальні та ІТ парки.

Польські експерти окреслили найважливіші  для іноземного інвестора питання: працівники, інфраструктура, додана вартість. Саме при урахуванні цих трьох складових і створюється приваблива інвестиційна пропозиція. З цього приводу польські експерти  зазначили: «Зрозуміло, що ідеальної локації не існує, кожен інвестор має свої вимоги та побажання щодо ділянки, але головне у цій справі – створення умов для комфортного ведення бізнесу» ( Рафал Жаєвскі).

«Рушійною силою залучення інвестицій у регіон є ініціатива місцевої влади та прозорість у співпраці з інвестором, дотримання даних обіцянок і послідовність дій» (Анджей Кайл).

Не менш важливим є і стимулювання залучення інвестицій на законодавчому рівні – надання пільгових умов оподаткування  для інвесторів, як наприклад, державні грантові програми у Польщі, які передбачають звільнення від сплати податку на прибуток для інвесторів у пріоритетних галузях економіки  в залежності від кількості створення нових робочих місць та обсягу інвестованих коштів.

Завдяки тренінгу учасники отримали цінні знання для координації діяльності по залученню інвестицій та вироблення ефективної моделі взаємодії влади та бізнесу у цій сфері.