Кривий Ріг туристичний. Перша оглядова екскурсія містом в рамках розвитку промислового туризму

17 вересня відділом промислового туризму спільно з управлінням економіки міськвиконкому було ініційовано проведення першої оглядової екскурсії містом в рамках розвитку промислового туризму. Екскурсія носила рекламно-інформаційний характер, в маршрут були включені найбільш привабливі та визначні місця Кривого Рогу, що презентують наше місто як не лише потужний промисловий центр країни, а й культурний та історичний осередок.

На екскурсію були запрошені представники освітніх закладів, туристичних агенцій та ЗМІ міста у якості перших користувачів туристичних послуг Кривого Рогу в рамках розвитку промислового туризму. Головне завдання заходу -  апробація маршруту, вияв можливих недоліків та з’ясування відповідності екскурсійного туру для відвідування учнівською та студентською молоддю.

Відправною точкою автобусної екскурсії, що, до речі, тривала близько 4 годин, став парк ім. газети «Правда», що цілком символічно, адже саме з цієї території, на місці злиття старої р. Саксагань з рікою Інгулець і зародилося наше місто у 1775 році. Під захоплюючі розповіді екскурсовода Казакова Володимира Леонідовича (відомого географа та краєзнавця) присутні мали змогу поринути у далекі часи минувшини, дізнатися цікаву, підкріплену реальними фактами історію виникнення Кривого Рогу та  перші кроки його становлення.

До об’єктів відвідування безперечно були включені пам’ятки-візитівки міста: Квітковий годинник, Георгіївська дзвіниця, 95-й квартал, пам’ятник козаку Рогу, а також багато інших не менш цікавих місць. Особлива увага приділена історичній частині Кривого Рогу – вулиці Леніна, Українській, Харитонова, Лермонтова та проспекту Миру в межах Центрально-Міського району.

Говорячи про Кривий Ріг неможливо оминути потужний індустріальний потенціал міста, адже саме тут зосереджені унікальні промислові об’єкти: три найглибші шахти у Європі (ім. Леніна, Ювілейна, Родіна), найглибший у Європі кар’єр (на Південному ГЗК), найбільше металургійне підприємство України – Арселор Міттал Кривий Ріг.

Акцент екскурсії зроблений саме на розвиток міста як промислового гіганту, презентуються не лише успішно функціонуючі шахти, гірничо-збагачувальні комбінати та підприємства міста, а й індустріальні об’єкти далекої минувшини. Завдяки живим розповідям екскурсовода під час руху автобусу по вулицям міста в уяві виникали дореволюційні селища  робітників (залишки деяких ще збереглися й донині), шахти, балки, залізниці – все, що сприяло формуванню промислового центру країни.
 
Кінцевим пунктом маршруту став єдиний в Україні скансен (музей під відкритим небом) гірничої техніки на мікрорайоні Даманський біля палацу культури, де можна на власні очі побачити «Белаз» вагою 21 тонна, ківш, бульдозер та ін..

Екскурсія не залишила байдужим жодного учасника, про що свідчила довга дискусія на останньому об’єкті. Присутні обмінювалися враженнями, вносили свої пропозиції щодо включення інших об’єктів  в екскурсійний маршрут, додання текстових деталей.

Найближчим часом планується організація регулярних оглядових екскурсій для учнів та студентів міста, що будуть носити не лише пізнавальний характер, а й виконуватимуть профорієнтаційну функцію.