У Кривому Розі облаштують прибережну зону річки Саксагань

16-18 вересня відбувся черговий візит представників польської неурядової організації «Mila» («Фундація міст і людей активних») до міста Кривого Рогу.

Нагадаємо, що неурядова організація «Mila» спільно з громадськими організаціями міста та активними мешканцями реалізують проект «Партнерство "Відродження річки Саксагань", який полягає в очищенні річки Саксагань, облаштуванні її прибережної території та створенні екомузею у Кривому Розі. Проект фінансується в рамках Програми Польсько-Американського Фонду  Свободи «Перетворення у регіоні» - RITA та Програми Міністерства закордонних справ Республіки Польща «Підтримка демократії».

Протягом триденного візиту члени Партнерства провели семінари «Екомузей в Кривому Розі” та визначилися з проектом-переможцем благоустрою прибережної зони річки Саксагань.

На семінарах польські фахівці детально описали методологію створення екомузею, здійснили вихід на територію, визначилися з переліком об’єктів, що власне й будуть складати екомузей Кривого Рогу. До переліку увійшли: скелі МОДру; територія першого на Криворіжжі Гданцівського чавуноливарного заводу; центр «Старого міста».


Акцентували увагу на назві екомузею. Члени Партнерства запропонували більш десятка цікавих, оригінальних назв, але загальним голосуванням було визначено три найбільш оптимальні варіанти:
-    «Серце залізорудного Кривбасу»;
-    «Рудними стежками Кривого Рогу»;
-    «Залізна варта Криворіжжя».

Найближчим часом на сайті Партнерства кожен бажаючий матиме змогу запропонувати свій варіант назви та взяти участь в онлайн голосуванні за три вищевказані.

Протягом жовтня-листопада планується реалізація проекту “Вікно в Європу” (облаштування території біля річки Саксагань на мікрорайоні «Зарічний»), що був розроблений мешканцем Кривого Рогу і передбачає встановлення лавочок для відпочиваючих, спорудження 2 пірсів, пісочниці, турніків, інформаційних дошок, контейнерів для сміття та ін. об’єктів. Фондом MILA виділяється 50 тис. гривень на реалізацію вищевказаних заходів.


Але головне у цій справі, за словами Єжи Даровськи «залучити громадськість, власне мешканців прилеглого мікрорайону до безпосередньої роботи над проектом, адже ні в кого не підніметься рука руйнувати те, що зробив власними силами. І саме таким способом можна досягти підвищення рівня самосвідомості громадян та відповідальності».

Більше інформації про проект на сайті Партнерства. 

Отож, сподіваємося на активну участь громади в реалізації проекту та найшвидше облаштування Саксагані.