Які геополітичні наслідки вступу України до Європейського Союзу? Угода про Асоціацію з ЄС чи Митний Союз? Як подолати корупцію в країні та сприяти залученню іноземних інвестицій? Як відродити сільське господарство відповідно європейським стандартам?

Саме ці та інші ключові питання обговорювали 69 учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кривого Рогу під час сесії Європейського молодіжного парламенту – Україна у місті Кривому Розі.

Захід відбувався у стінах загальноосвітньої школи № 68 16-17 вересня, в рамках всеукраїнського проекту міжнародної молодіжної громадської організації «Європейський молодіжний парламент - Україна» «Інтер Рейл - 4» під загальною темою «Від Асоціації до Згоди».

Захід зібрав рекордну кількість учасників, які представили 13 навчальних закладів міста та проходив за підтримки управління освіти і науки виконкому міської ради, КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» та культурно-громадського центру «Шелтер+».

Директор загальноосвітньої школи № 68 Людмила Камлик зазначає: «Міні-сесія Європейського молодіжного парламенту – Україна – це можливість розкрити лідерські та організаторські здібності молодого покоління українців, і дуже добре, що учні м. Кривого Рогу  мають змогу скористатися нею».

Протягом двох днів учасники сесії мали змогу обговорити актуальні теми економіки, зовнішньої політики, навколишнього середовища, написати власні резолюції та захистити їх перед делегатами із інших комітетів. Однак, до початку роботи делегатів у комітетах, досвідчені модератори із Великобританії, Німеччини, Австрії та України провели ігри із усіма учасниками для того, щоб сформувати в команді довіру один до одного та подолати комунікативні бар’єри.  

Слід зазначити, що міні-сесія Європейського молодіжного парламенту – Україна проходить у Кривому Розі вже вчетверте. Як зазначають представники організації «Європейський молодіжний парламент» із Великобританії, у Кривому Розі дуже сильний осередок організації та виключно ініціативна молодь, яка має змогу сприяти подальшій європейській інтеграції України.

«Такі заходи сприяють формуванню толерантності, патріотизму та комунікативних навичок молодого покоління українців, допомагають відчути на собі відповідальність за свої рішення та своє майбутнє.  Ігри допомагають вчитись працювати в команді, робота в комітетах та під час Генеральної Асамблеї  – обґрунтовано висловлювати власну думку та поважати думку інших. До того ж сесії відбуваються на англійській мові та за участі її носіїв,  тому учасники можуть покращувати свої мовні навички та практикувати розмовну англійську, що є дуже важливим» - говорить головний організатор заходу та регіональний представник ЄМП - Україна у Кривому Розі Іляна Ясько.

Про проект «Inter-Rail»

«Inter-Rail» – це навчальний проект ЄМП – Україна, спрямований на розвиток активної позиції молоді у регіонах України. Протягом одного тижня п’ять команд модераторів (голів комітетів) подорожуватимуть Україною, залучаючи місцеву молодь в якості учасників англомовних конференцій. Загалом буде проведено 15 дводенних конференцій у різних містах України, а саме: Луцьку, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Черкасах, Тернополі, Полтаві, Запоріжжі, Дніпродзержинську, Херсоні, Хмельницькомі, Чернігові, Ялті, Кривому Розі, Одесі.

Під час однієї конференції делегати розділені на комітети, в яких вони працюють над резолюціями з визначених тем. Другий день конференції виділяється для дебатів, під час яких учасники захищають свої резолюції перед іншими комітетами. Робоча мова обговорень - англійська.

Загальною темою Inter Rail – 2013 є «Від Асоціації до Згоди» (From Association to Agreement). Теми комітетів кожної конференції були поєднані загальною темою, однак включали свої унікальні аспекти. Під час конференцій учасники мають унікальну можливість застосувати свої власні підходи до вирішення обговорюваних проблем, а також набувають практичний досвід у дослідженнях, дебатах та процесі демократичного прийняття рішень стосовно соціально-політичних питань на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

ЄМП – Україна проводить подібний захід вже вчетверте. Минулого року в аналогічному заході прийняло участь 505 учнів та студентів з різних куточків України, 213 з яких офіційно приєдналися до організації. Команди модераторів включали в себе представників України, Португалії, Білорусі, Німеччини, Польщі, Туреччини, Швейцарії, Чехії та Грузії.

Європейський молодіжний парламент – міжнародна політично нейтральна організація, заснована у 1987 р. у Франції, метою якої є зростання усвідомлення молодими людьми важливості питань, що стосуються Європи, та сприяння отриманню дійсно унікального навчального досвіду. Міжнародна молодіжна неурядова громадська організація «Європейський молодіжний парламент – Україна» є аполітичною, неприбутковою організацією, яка представляє національний комітет Європейського молодіжного парламенту в Україні з 2000 року. За час свого існування національний комітет ЄМП-Україна тричі виборював право на проведення Міжнародних сесій ЄМП – у Києві (2006 та 2014) та Львові (2010). ЄМП – це унікальний освітній проект, який об’єднує 35 національних осередків в країнах Європи.

Більше інформації про захід у соцмережі.