На Криворіжжі відроджується козацтво

Сьогодні, 14 жовтня, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки козацтва, у нашому місті відбулася офіційна презентація нової громадської організації козаків «Січ».

Урочистий захід відбувся біля пам’ятника славнозвісному козаку Рогу і зібрав криворіжців різних поколінь та сфер зайнятості: студенти, школярі,  працівники міськвиконкому, активні громадські діячі, представники місцевих ЗМІ,  культури, ін.

Громадська організація «Січ» функціонує в 7 районах міста та складається з 7 куренів під назвами відповідних районів, очолює організацію кошовий отаман Сергій Бережний.

Відкрив презентацію міський голова Юрій Вілкул, який побажав новоствореній організації розвитку,  процвітання  та зазначив, що це чудовий спосіб для об’єднання молоді та збереження традицій козацького краю.

Захід проводився у відповідності до давніх козацьких звичаїв: урочисте внесення прапору, перекличка куренів та присяга новоприбулих членів «Січі», під час якої молоді юнаки дали обітницю любити рідний край, вивчати історію, шанувати традиції та готувати себе розумово і фізично задля процвітання України.

Найближчим часом планується створення комплексу «Січі» у парку ім. Комсомолу України, де молоді козаки матимуть змогу тренуватися у мистецтві бойового гопака та вивчати розвиток українського козацтва. А на базі навчальних закладів міста будуть проводитися на постійній основі заходи з популяризації козацтва та звичаєвого права.

На завершення презентації усі бажаючі могли поласувати смачним козацьким кулішем у парку ім. Комсомолу України.

Поява таких громадських організацій як «Січ» безумовно свідчить про підвищення самосвідомості громадян та прагнення виховати покоління справжніх українців і, як зазначив один з організаторів заходу Олександр Філіпчук (заступник кошового отамана):
«Створення такої громадської організації, як «Січ» - це вихід нашого міста на новий рівень, адже це нова незалежна організація, що виникла на добровільних засадах. Ми об’єднуємо молодь з активною життєвою позицією, небайдужих до розвитку рідного міста та історично-культурним цінностям».