Засідання міської робочої групи з реалізації Програми розвитку велоінфраструктури в місті Кривому Розі на 2013-2015 роки

12 листопада 2013 року під головуванням Гальченко Андрія, першого заступника міського голови, відбулося перше засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації Програми розвитку велоінфраструктури в місті Кривому Розі на 2013-2015 роки.

На засідання було розглянуто низку питань, зокрема:
- створення webресурсу"Велорайд";
- визначення переліку місць і вулиць, де можливе облаштування велодоріжок та велосмуг;
- визначення місць тимчасового зберігання велосипедів;
- створення в місті велошколи.

На сайті Інституту розвитку міста найближчим часом планується створення модулю "Велорайд", який  включатиме наступні розділи:

- робочі зустрічі (офіційна інформація щодо складу робочої групи, протоколи засідань, ін.);
- промоційні заходи (перелік промозаходів з популяризації велоспорту, графік їх проведення, короткий опис);
- велодоріжки (схема велодоріжок та алей здоров’я на мапі міста, із зазначенням районів);
- інвестиційні проекти (інформація щодо напрацювань у питанні створення вело школи та байкпарку);
- досвід інших міст (матеріали, що демонструють розвиток вело руху в Україні та закордоном, приклади найбільш успішних проектів міської вело інфраструктури);
- скринька ідей (забезпечення зворотнього зв’язку з мешканцями міста задля урахування їх побажань та пропозицій щодо розвитку вело інфраструктури).

Обговорено питання облаштування велосипедних доріжок у парку культури і відпочинку ім. Газети "Правда" та парку ім. 50-річчя Радянської України. До кінця року планується завершення розробки проектно-кошторисної документації, а безпосередня реалізація - у 2014 році.

Щодо загальної схеми велодоріжок по місту, то вже попередньо прорахована   довжина доріжок (приблизно 126 км) та маршрути їх пролягання  по районам.

Представники ГО "Велокривбас" надали свої пропозиції щодо створення вело школи у Кривому Розі. На думку громадських активістів, найбільш оптимальним вирішенням даного питання є створення велошколи на базі діючої спортивної школи, де було б можливе тренування дітей та молоді із сучасних вело дисциплін (крос-кантрі, BMX, ін.). Але задля забезпечення ефективного функціонування школи необхідне забезпечення професійними кадрами, адже, на жаль, у Кривому Розі вкрай незначна кількість кваліфікованих тренерів вело дисциплін.

На засіданні робочої групи були надані відповідні доручення безпосереднім виконавцям по реалізації заходів Програми.