Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні разом із закордонними та вітчизняними експертами обговорює сучасні методи вивчення міста в Україні та світі, а також способи практичного застосування знань про місто в муніципальній політиці

10 грудня 2013 року у місті Києві представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні презентувало збірку «Урбаністичні студії», «Місто і оновлення» та провело дискусії "Як вивчати місто. Коли урбаністичні знання стають інструментом міської політики".

Акцентували увагу на наступних питаннях:

• Чого не вистачає в Україні для появи спільноти експертів-урбаністів та мережі незалежних дослідницьких організацій, що продукують знання про місто?
• На яких організаційних формах може базуватися робота з вивчення міста?
• Що має досліджуватися? Які виклики стоять перед експертною спільнотою?
• Хто є замовником знання про місто, кому воно потрібне?
• Як знання про місто пов'язане з формулюванням міської політики?
• Чи існують позитивні приклади практичного втілення знань про місто при реалізації локальних програм з міського розвитку?

Учасники заходу: Кирил Савін (керівник Представництва Фонду ім. Г. Бьолля в Україні), Бетіна Райманн (керівниця проектів у сфері громадської активності та інтегрованого міського розвитку, Німецький інститут урбаністики), Володимир Нікітін (голова правління Інституту досліджень майбутнього, Київ), Юлія Сорока (докторка соціологічних наук), Андрій Нагорний (директор Інституту розвитку міста, Кривий Ріг) та ін.

Андрій Нагорний презентував пріоритетні напрямки діяльності та головні досягнення Інституту розвитку міста Кривого Рогу, зокрема проекти: «Маркетингова стратегія міста та інструменти її впровадження», «Промисловий туризм», «Індустріальний парк «Кривбас» та ін.

Представники Фонду Бьолля високо оцінили напрацювання Інституту, особливо компанію по створенню бренду, та запросили до участі у грантових програмах Фонду. Також розглядається можливість проведення у Кривому Розі офіційної презентації нового масштабного урбаністичного дослідження у вигляді книги "Як вивчати місто. Коли урбаністичні знання стають інструментом міської політики".

Представники Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна запропонували співпрацю у розрізі організації навчальної практики студентів соціологів та маркетологів на базі Інституту розвитку міста Кривого Рогу..

Особливий інтерес серед присутніх на заході журналістів київських ЗМІ викликав промисловий туризм, що останнім часом активно розвивається у Кривому Розі. Зокрема, були озвучені наміри приїхати в наше місто зняти репортажі та поширити інформацію щодо перспективного центру промислового туризму у середовищі туроператорів, за нагоди залучити їх до візиту. Звичайно ж, все вище зазначене буде можливим за умови проведення цікавої, захоплюючої масштабної екскурсії по промисловим об’єктам міста, яких у Кривому Розі, як відомо, чимало.