Шановні криворіжці та гості міста! Запрошуємо вас на захоплюючу екскурсію «КРИВИЙ РІГ – ПРОМИСЛОВА ПЕРЛИНА УКРАЇНИ»!

Ви матимете змогу відвідати найвідоміші промислові об’єкти нашого міста, доторкнутися до його історії та випробувати на собі професію шахтаря!

Екскурсійний тур включає відвідування:
- кар’єру Південного ГЗК;
- музею ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»;
- 3D-відеогалереї міського історико-краєзнавчого музею;
- вхідного порталу Саксаганського дериваційного тунелю;
- учбово-курсового центру ПАТ «Кривбасзалізорудком».

Частуватимуть екскурсантів у кафе «Два гуся» (за власний кошт екскурсантів).

Всі переїзди до об’єктів супроводжуються екскурсією кваліфікованого екскурсовода.

Загальна тривалість туру – 8 годин.

Орієнтовні дати проведення екскурсії 23 січня та 1 лютого 2014 року.

Орієнтовна вартість екскурсії – 100 грн.

Щоб стати учасником екскурсії подавайте заявку на сайті http://krt.dp.ua/


 

Програма туру «КРИВИЙ РІГ – ПРОМИСЛОВА ПЕРЛИНА УКРАЇНИ» 

 1.    Збір біля пам’ятника Козаку Рогу (9.00)

 2.    Відвідування кар’єру Південного ГЗК
Кар’єр Південного ГЗК – неповторне та вражаюче видовище, створене руками гірників. Подивитись на унікальний за своєю розробкою кар’єр приїздили у свій час урядовці, представники впливових делегацій, іноземці. І нині майже всі делегації різних рівнів, які бувають у Кривому Розі, не втрачають можливості відвідати кар’єр.
Сучасні розміри кар’єру: довжина – 3000 м, ширина – 2650 м, глибина – 339 м (по замкнутому контуру) чи 404 (з нагорною частиною), площа – 570 га. Кількість горизонтів – 26, з них працюючих – 20.
За 60-річну історію кар’єр став полігоном для досліджень, випробувань, впроваджень передових технологій та техніки, школою передового досвіду, кузнею висококваліфікованих кадрів.

 3.    Екскурсія до Музею ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
«АрселорМіттал Кривий Ріг» - найкрупніше підприємство гірничо-металургійного комплексу України.  Підприємство унікальне за своїми маcштабами та можливостями, має повний металургійний цикл, до складу якого входять коксохімічне, гірничо-збагачувальне виробництва, шахтоуправління з підземного видобутку руди та металургійне виробництво, що складається з аглодоменного, сталеплавильного і прокатного департаментів.
Підприємство почало будуватися ще в 1931 році, а до ладу стало в 1934 році.
Виготовлений на підприємстві металопрокат використовують в усіх кліматичних зонах планети. Це сприяє створенню підприємству іміджу надійного партнера, який враховує і задовольняє потреби кожного споживача.
Продукція АрселорМіттал користується попитом у багатьох країнах світу та використовується при будівництві найамбітніших світових проектів – хмарочосу «Бурдж Халіфа» у Дубаї, що має висоту 828 м, собору Святої Трійці в Тбілісі, що входить у трійку найвищих православних споруд світу, стадіону «Олімпійський» у Києві тощо.
У музеї Ви матимете змогу ознайомитися з історією та сучасністю підприємства, що є безумовним символом нашого міста.

 4.    Обід у кафе «Два гуся»

 5.    Відвідування 3D-відеогалереї міського історико-краєзнавчого музею.
3D відеогалерея розташована у павільйоні під найбільшим у Європі квітковим годинником. По колу самого павільйону за склом розміщені стенди з фотографіями, експонатами та інформацією про кожен район міста. Також на окремій площі представлені фотографії старого містечка Кривий Ріг та фотогалерея найпривабливіших проектів розвитку міста у майбутньому. У самій відеогалереї демонструються у 2D та 3D форматі фільми про Кривий Ріг, його історію та сучасний розвиток. На стінах під штучним освітленням демонструються фотографії найбільш видатних об’єктів міста.

 6.    Відвідування вхідного порталу Саксаганського дериваційного тунелю
У Криворізькому регіоні зосереджено багато об’єктів індустріального туризму, одним з яких Саксаганський підземний дериваційний тунель.
Дериваційний тунель є унікальною гідротехнічною спорудою, що являє собою підземну річку, закопану на глибину від 31 до 63 м. Подібних споруд немає в Україні. Тунель проходить під житловою зоною міста.
Тунель створений з метою відведення води річки Саксагань від великих запасів залізної руди колишнього рудника ім. Кірова. Споруджувався як гірнича проходка. Так ріка Саксагань наразі впадає в ріку Інгулець на 1,5 км нижче від природного гирла.
Довжина тунелю складає 5322 м, діаметр тунелю 3,5 м. Тунель введений у дію у 1957 році та розрахований на експлуатацію на наступні 150 років. Для збору води до тунелю збудоване останнє за течією річки Саксагань – Дзержинське водосховище.
На поверхні тунель має вхідний і вихідний портали, які складаються з башт, всередині яких встановлена шлюзова конструкція регуляції пропуску і випуску води.

 7.    Відвідування Учбово-курсового центру ПАТ «Кривбасзалізорудком»
Публічне акціонерне товариство "Кривбасзалізорудком" є найбільшим підприємством України з видобутку залізної руди підземним способом. До структури комбінату входять видобувні шахти ім. Леніна, «Гвардійська», «Жовтнева» і «Родіна», що є найглибшою залізорудною шахтою Європи.
На даний час видобуток руди проводиться на глибинах 1190-1350 м. Запаси багатих залізних руд розвідано до глибини 1500 м і складають 235 млн. тонн з середнім вмістом заліза 58,71%.
При Криворізькому залізорудному комбінаті для навчання робітників 1 квітня 2001 року було створено учбово-курсовий центр (УКЦ). При навчальному закладі знаходиться унікальний учбовий полігон (модель шахтної виробки) з діючими машинами і механізмами, на яких проводиться навчання практичним прийомам роботи на них. Кожен бажаючий відвідувач також матиме змогу відчути себе у ролі шахтаря, практикуючись використовувати навчальну техніку.

 8. Від’їзд