Круглий стіл з підприємцями міста з метою налагодження ефективної взаємодії влади та бізнесу

26 грудня 2013 року у приміщенні Криворізького представництва Дніпропетровської торгово-промислової палати відбувся круглий стіл на тему «Реалізація Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 -2014рр» за участю підприємців міста, представників міськвиконкому та Інституту розвитку міста.

На засіданні було обговорено хід реалізації вищезазначеної програми у нашому місті,  можливості взаємодії суб’єктів малого та середнього бізнесу Кривого Рогу з Інститутом розвитку міста, а також продемонстровано 2 відеоролика, створених в рамках проекту «Маркетингова стратегія міста Кривого Рогу та інструменти її впровадження».

Довідка: Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2013 р. № 187.
Пріоритетними напрямами реалізації економічної політики у програмі декларовані:
• Підвищення конкурентоспроможності економіки та покращення інвестиційного клімату
• Підтримка національного товаровиробника та реалізація політики імпортозаміщення
• Розвиток високотехнологічних секторів
• Структурні реформи у стратегічних секторах
• Збільшення обсягів експорту товарів вітчизняного виробництва та послуг.

Заступник міського голови, Олександр Світличний, охарактеризував основні здобутки міста у напрямку підвищення його конкурентоспроможності та покращення умов для залучення інвестицій. Зокрема, було зазначено проекти реконструкції, програми покращення екологічної ситуації, договори соціально-приватного партнерства з головними підприємствами Кривого Рогу та реалізацію проекту МЕРМ у місті.

Місцева влада підтримує створення нових суб’єктів господарювання, про що свідчить успішно функціонуючий з червня цього року на сайті «Ресурсний центр»  віртуальний «Бізнес-інкубатор» як потужна інформаційна  платформа для бажаючих розпочати власний бізнес, дізнатися про детальний алгоритм бізнес старт-апу та отримати консультацію щодо певних аспектів цього процесу.

В рамках проекту «Маркетингова стратегія міста Кривого Рогу та інструменти її впровадження»  створено двомовний вебресурс «Путівник інвестора», що демонструє інвестиційний потенціал міста та алгоритм входження інвестора.

Інститутом розвитку міста розроблено концепцію Індустріального парку, яка планується на розгляд найближчої сесії міськвиконкому з метою внесення проекту у реєстр Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

Інститутом розвитку міста розроблено ряд інших інвестиційних проектів/пропозицій («Тепличне господарство», «Мінеральна вода», «Промисловий туризм»), що сприятимуть створенню нових робочих місць та додатковим надходженням у місцевий бюджет.

Учасники круглого столу обговорили можливості взаємодії підприємців та Інституту розвитку міста. Зокрема, визначили такі напрямки співпраці:
-    проведення соціологічних та маркетингових досліджень;
-    консультації з проектного менеджменту та з питань участі в грантових програмах.