Інститут розвитку міста активно працює над розробкою проектних заявок для участі в міжнародних грантових конкурсах.

meh

 За трирічний період діяльності Інститут розробив близько 40 проектних заявок, які направив на різноманітні міжнародні фонди на інституції.

map


 

За результатами участі в конкурсах було отримано фінансування на реалізацію п’яти проектів:

  • Спорудження майданчиків для занять воркаутом 

   Опис Проекту:
   В нашому місті спостерігається нагальна потреба у створенні умов для фізичного розвитку підростаючого покоління та пропаганди здорового способу життя. Внаслідок несприятливої екологічної ситуації, ведення пасивного способу життя та наявності шкідливих звичок, рівень здоров'я сучасної молоді залишає бажати кращого. Саме тому виникла ідея створення майданчиків для занять воркаутом як ефективного способу вирішення даної проблеми, адже спорт покращує фізичний стан людини, розширює коло інтересів та зміцнює дух.

   Мета проекту полягає у побудові мережі майданчиків для занять воркаутом у різних районах міста Кривого Рогу.

   Завдання проекту:
   - залучення дітей та дорослих до ведення здорового способу життя;
   - розвиток нового виду спорту – воркауту;
   - пропаганда фізичної культури та спорту;
   - покращення спортивного іміджу міста;
   - об'єднання активної молоді;
   - організація молодіжного дозвілля на засадах спорту та здорового способу життя.

   Результати:
   - мешканці міста отримали належні умови для занять вуличним спортом воркаут у двох районах міста;
   - рівень здоров'я підростаючого покоління поліпшився та ще більше дітей та підлітків долучилися до ведення здорового способу життя;
   - покращився спортивний імідж Кривого Рогу як міста, що слідує європейським тенденціям, а саме підтримує пропаганду спорту та здорового способу життя.


   Детальніше у статтях:
   1. Урочисте відкриття майданчиків для занять воркаутом на території
   СЗОШ №110

   2. В Кривому Розі з’явився ще один майданчик для занять воркаутом!

  • Фестиваль сучасного мистецтва «Сплав»

   У березні 2015 року Інститут розвитку міста взяв участь у конкурсі грантів від Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в Україні в рамках реалізації програми «Розбудова співпраці між країнами Східного партнерства» та отримав фінансування на реалізацію проекту «Арт-фестиваль сучасного мистецтва» у рамках Тижнів Німеччини в Україні у розмірі 15 000 євро.

   Мета проекту: популяризація видів сучасного мистецтва, залучення обдарованої молоді та мешканців міста до творчої активності.

   Реалізація проекту передбачає проведення дводенного фестивалю сучасного мистецтва у Кривому Розі 2-3 жовтня 2015 року на площі «Арт-майдан» (біля театру ім.Т.Г.Шевченка). У рамках заходу відбудеться демонстрація видів сучасного образотворчого мистецтва (поп-арт, оп-арт, інсталяція, фотографія, колаж, деколаж, гіперреалізм, абстракція, експресіонізм, постмодерн), «мистецтва в реальному часі» (створення витворів мистецтва художником у реальному часі в присутності глядачів – портрет, графіті, аерографія) у перший день; майстер-класи та нічна виставка, демонстрація видів «мистецтва руху»: перфоманс, антитеатр, хеппенінг, відео-арт, показ короткометражних артхауз та каммершпіле фільмів у нічний час.

   Формат фестивалю не обмежений участю лише запрошених митців, заохочується спонтанне прийняття участі усіх бажаючих. Кожен матиме змогу познайомитися з «живим» сучасним мистецтвом, зануритись у мистецтво в режимі «он-лайн», відчути себе творцем «тут і зараз», вільно експериментувати.

   Очікувані результати проекту:
   - підвищено рівень обізнаності населення щодо форм та змісту сучасного мистецтва;
   - прищеплено потяг до прекрасного та активного самовираження засобами мистецтва;
   - покращено культурний імідж міста.

   Детальніше у статті:
   у Кривому Розі пройшов фестиваль сучасного мистецтва «Сплав»

  • Створення комфортних умов для перебування дітей з обмеженими можливостями в
   КУ «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Кривому Розі»

   У березні 2015 року Інститут розвитку міста взяв участь у конкурсі грантів від Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в Україні в рамках реалізації програми «Розбудова співпраці між країнами Східного партнерства» та отримав фінансування на реалізацію проекту Створення комфортних умов для перебування дітей з обмеженими можливостями в КУ «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Кривому Розі» у розмірі 9 200 євро.

   Мета проекту: покращення умов перебування дітей з обмеженими можливостями в реабілітаційному центрі шляхом заміни старих дерев'яних вікон на нові металопластикові, що також дозволить забезпечити енергозбереження приміщення та покращити його температурний режим. Реалізація проекту запланована на серпень-грудень 2015 року.

   Проект є особливо актуальним, адже стосується здоров’я особливо вразливої групи населення – дітей з обмеженими можливостями. На теперішній час в КУ «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Кривому Розі» послуги соціальної реабілітації отримують щоденно більше п’ятдесяти дітей-інвалідів. Послуги з реабілітаційної допомоги надаються дітям зі статусом діти-інваліди з ураженням центральної нервової системи та дитячим церебральним паралічем від народження до 14 років, які проживають у м. Кривому Розі.

   Приміщення, в якому знаходиться реабілітаційний центр, на даний час не в змозі забезпечити належні умови перебування пацієнтів через незадовільний стан вікон на поверхах (зношеність, наявність щілин, тріщин, деформація віконних рам) та відповідно відсутність необхідного температурного режиму.

   Очікувані результати проекту:
   - створення належних санітарно-гігієнічних норм перебування пацієнтів у реабілітаційному центрі;
   - підвищення енергоефективності приміщення центру та зменшення витрати на опалення;
   - покращення загального стану здоров’я пацієнтів закладу та запобігання простудним захворюванням.   Детальніше у статті:
   В Кривому Розі реалізовано ще один проект за підтримки Генерального Консульства Німеччини в Україні

  • Велофорум 2015

   Кривий Ріг – одне з небагатьох міст України, що прийняло та наразі успішно реалізує Програму розвитку велоінфраструктури міста.

   Крім того, завдяки об'єднанню зусиль влади, громадських організацій велосипедистів, бізнесу, а також залучення експертів, було розроблено проект вело концепції Кривого Рогу.

   Інститут в даному випадку виступає координатором вело руху та організовує різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію велоспорту та створення комфортних умов для пересування велосипедом в умовах міста.

   Одним із таких заходів став Велофорум 2015 – міжнародна міжгалузева конференція на перетині транспортної політики, сталого розвитку та громадянського суспільства.

   Головний організатор Велофоруму - ГО “Асоціація велосипедистів Києва”, партнери - ГО “Центр соціальних та ділових ініціатив” (м. Яремче) та Європейська федерація велосипедистів (Брюссель), за підтримки Європейського Союзу.

   Право приймати цей найбільш визначний вело захід року Кривий Ріг виборов у конкурсному відборі завдяки якісній аплікаційній заявці та впевненій підтримки міської влади.

   До цього шість років поспіль Велофорум проходив у різних містах України (Полтава, Євпаторія, Київ, Івано-Франківськ та Луцьк).

   Мета проекту:
   - підвищити якість та ефективність політики підтримки велотранспорту як на місцевому, так і на національному рівні.

   Протягом двох днів - 10-11 жовтня 2015 року в приміщенні Криворізького національного університету учасники Форуму, яких виявилося понад 100 осіб з різних міст України, Великобританії, Польщі, Німеччини, Сербії та інших країн, обговорювали актуальні проблеми розвитку велоруху, ділилися досвідом розробки міських велоконцепцій та успішними локальними практиками.

   Крім того, учасники заходу розглянули деякі практичні аспекти поширення велоруху - організація велошкіл, муніципального велопрокату, видання путівника для велотуристів та ін.

   Другого дня відбулася практична апробація вело маршрутів Кривого Рогу - поїздка історичною та промисловою частиною Кривого Рогу, що залишила чимало неперевершених вражень та відчуттів у екскурсантів.

   Очікувані результати проекту:
   - підвищення спроможності громад в розвитку велоруху;
   - збільшення уваги до проблем вело руху на регіональному та національному рівнях;
   - створення платформи взаємодії основних учасників вело руху (велосипедисти, місцева влада, бізнес, громадські організації та ін..), ефективний обмін досвідом та поширення кращих практик.   Детальніше у статті:
   У Кривому Розі вперше проведено наймасштабніший велозахід країни – Veloforum 2015